Kolonie i obozy młodzieżowe

Obecnie panująca sytuacja epidemiologiczna na świecie, mimo że nie jest już czymś nowym, nadal napawa lękiem. Wielu ludzi jest wykończonych ciągłymi obawami i ograniczeniami. Niestety w dzisiejszych czasach ludzie zaczęli zapominać znaczenie rozrywki i odpoczynku. Szacuje się, że co 3 osoba nie potrafi odpoczywać i ogranicza się jedynie do oglądania telewizji lub grania w gry komputerowe. Firmy specjalizujące się w prowadzeniu obozów wypoczynkowych, na szczęście posiadają potrzebną wiedzę, dzięki której nawet krótki pobyt, może znacznie zwiększyć uczucie spokoju i zadowolenia. Istnieje wielu specjalistów w tej dziedzinie. Jeden z polecanych można znaleźć na stronie: https://www.kogis.pl/obozy.

Główne atuty

Rynek usług wypoczynkowych z każdym rokiem cieszy się coraz większa popularnością, naturalnie więc, narzucane są coraz większe wymagania. Firma KOGIS dobrze sobie z nimi radzi. Posiłki są w formie szwedzkiego stołu, dzięki czemu każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Zakwaterowanie zawsze jest ulokowane w bezpiecznym miejscu. Pokoje są kilkuosobowe od dwu do pięciu, znajduje się w nich łazienka. W miejscu pobytu są umiejscowione dodatkowe miejsca rozrywki jak ogród, place zabaw, boisko i wiele innych dostosowanych do specyfiki miejsca.

Oferty kolonii i obozów

KOGIS specjalizuje się w organizowaniu turystyki na terenie polski oraz co ciekawszych propozycji zagranicznych. W firmie tej można znaleźć propozycje letnie oraz zimowe. Oferty kolonii podzielone są na: przygodowe; leniuchowe; sportowe; wodne; żeglarskie; survivalowe i strzeleckie; paintball, quady i liny; artystyczne i eko; taneczne; językowe; rodzinne; dla maluchów oraz tematyczne. Podzielone są one także na grupy wiekowe. Dominują dwa główne podziały: 6-11 lat oraz 12-18 lat. Poziom trudności jest dostosowany do wieku uczestników. Opiekunowie starają się, aby każdy wyjazd różnił się od każdego poprzedniego, aby uczestnicy wychodzili za każdym razem z nowym doświadczeniem.

Oferty są dostosowane zarówno dla początkujących w danej dziedzinie jak i zaawansowanych. Każdy wyjazd pozwala na nowe doświadczenia jak, np. wyjazdy na łódkę, nauka jazdy na nartach, łyżwach, surfowanie na falach. Ciekawą i coraz bardziej popularną opcją są kolonie razem z rodzicami. Dla jeszcze bardziej aktywnych istnieje opcja dodatkowych fakultetów zwiększających umiejętności artystyczne lub wydarzeń tematycznych.

Wycieczki szkolne i zielone szkoły

Dobrym sposobem na zapoznanie się ze swoją klasą i zdobycie wspaniałych wspomnień na całe życie są wyjazdy szkolne. Specjaliści z tej firmy, na podstawie wieloletniego doświadczenia, doskonale wiedzą, jak ważna jest integracja grupy, zwłaszcza na początku przygody. Skuteczną metodą jest choćby wspólne rozwiązywanie problemów oczywiście dostosowane do umiejętności grupy. Poziom wyzwań także jest dostosowany do potrzeb. Na początku zwiedzanie ma spokojny charakter, dzięki czemu grupa z każdym dniem może pozwolić sobie na dotarcie do coraz trudniejszych i ciekawszych miejsc, nie czując przy tym znacznego zmęczenia. Przykładowym programem jest rozpoczęcie od zabaw integracyjnych, aby z każdym dniem stopniowo przechodzić od swobodnego spaceru po dolinach i wąwozach, przez podziemne jaskinie, morskie oko aż na szczyt zakopanego. W międzyczasie miejsce mają swobodne zabawy, czas dla siebie oraz zabawy wspólne. Dzięki wcześniejszym rezerwacjom, praktycznie nie ma miejsca na niepotrzebne czekanie w kolejkach. W skład usług wchodzi m.in. ubezpieczenie, opiekun, przewodnik, bilety wstępu, zdjęcia cyfrowe

Oferty tematyczne

Każdy człowiek jest inny. Jednakże nie zawsze łatwo jest spotkać ludzi dzielących te same pasje. Na szczęście w ostatnich latach znacznie wzrosło zainteresowanie wyjazdami skupiającymi się na hobby. Pracownicy są bardzo kreatywni i w ich ofercie praktycznie każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Począwszy od nowoczesnych zainteresowań jak ekologia, minecraft, moda, pokemony a na bardziej klasycznych umiejętnościach kończąc jak taniec, szachy, survival, programowanie. Opiekunowie zawsze posiadają potrzebną wiedzę z danej dziedziny, dzięki czemu jeszcze skuteczniej potrafią asystować dzieciom w ich podróży. Mimo że pracownicy charakteryzują się kreatywnością, są także otwarci na sugestie i starają się jak najlepiej zaspokoić potrzeby młodzieży. W przypadku posiadania nietypowego hobby, zawsze można zasugerować je opiekunom i oczekiwać, że takie kolonie mogą mieć miejsce w najbliższym czasie.