Rockwell Automation: na jakie zaawansowane technologie możesz liczyć?

Rockwell Automation to wiodący producent automatyki przemysłowej, którego rozwiązania są znane na całym świecie! Co ciekawe, wiele produktów tej amerykańskiej firmy powstaje zaś… w fabryce Rockwell Automation w Katowicach. Chcesz dowiedzieć się więcej? W takim razie zapraszamy do poniższego poradnika!

Nowoczesny, zaawansowany zakład produkcyjny Rockwell Automation w Katowicach specjalizuje się w produkowaniu komponentów przemysłowych. Chodzi m.in. o:

  • serwonapędy
  • produkty bezpieczeństwa maszyn
  • styczniki
  • napędy średniego napięcia

Ta fabryka działa w oparciu o zasady Przemysłu 4.0 (wykorzystanie technologii Internetu Rzeczy, Big Data, integracja systemów oraz rozwiązania chmurowe itd.).

Warto dodać, że zainteresowani klienci – w trakcie wizyty w zakładzie – mogą na żywo zobaczyć rozmaite rozwiązania od tego producenta i spytać się, jak wszystko działa w praktyce itd.

Zintegrowana Fabryka

Zakład Rockwell Automation działa w myśl koncepcji Connected Enterprise. Chodzi zaś tutaj o pełną integrację wszystkich systemów i procesów produkcyjnych. Ma to zaś zagwarantować niezakłócony obieg informacji (na każdym szczeblu danej organizacji).

Zastosowanie tej strategii – w fabryce Rockwell Automation w Katowicach – pozwoliło m.in. w dużej mierze zrezygnować z tradycyjnych metod pracy (chodzi np. o stosowanie dokumentów papierowych itd.). Zamiast tego pracownicy używają jednolitego systemu cyfrowego. To zaś pozwoliło m.in. zwiększyć wydajność, czy ograniczyć błędy…

Chcesz zapoznać się z konkretnymi przykładami? W takim razie przeczytaj artykuł ze strony https://racontrols.pl/bazawiedzy/rockwell-automation-zaawansowane-technologie-prosto-z-fabryki-w-katowicach/.

Wdrożenie nowych technologii można zaś rozpocząć od jednej linii produkcyjnej, a potem na spokojnie przechodzić przez proces cyfrowej transformacji pod kątem całego zakładu.

Rozwinięciem koncepcji Connected Enterprise będą zaś np. szkolenia w rozszerzonej rzeczywistości i wdrożenie aplikacji Thin manager (dzięki temu narzędziu można liczyć na efektywniejsze zarządzanie stanowiskami pracy).

Innowacyjność została doceniona przez fachowców z branży!

Rozwiązania zastosowane w fabryce Rockwell Automation zostały dostrzeżone przez kapitułę konkursu „Fabryki Przyszłości”.

Ten katowicki zakład (jako jeden z zaledwie 5. na terenie Polski) został wyróżniony tym prestiżowym tytułem m.in. za innowacyjność procesów produkcyjnych, dojrzałość cyfrową itd.

RAControls jest certyfikowanym partnerem Rockwell Automation

Rockwell Automation to globalny lider w dziedzinie automatyzacji przemysłowej oraz transformacji cyfrowej. Oferuje on kompleksowe rozwiązania. Są to m.in.:

  • sterowniki programowalne (PLC)
  • oprogramowanie do wizualizacji i kontroli
  • systemy napędowe i rozwiązania w zakresie energii
  • produkty i rozwiązania sieciowe
  • produkty z zakresu bezpieczeństwa maszyn

RAControls to zaś oficjalny partner i dystrybutor technologii Rockwell Automation w naszym kraju. Warto dodać, że ta katowicka firma cechuje się sporym doświadczeniem i bardzo dobrymi recenzjami ze strony klientów. Wiedz, że RAControls oferuje nie tylko dostarczanie produktów od tej amerykańskiej firmy (i należącej do niej marki Allen-Bradley). Poza tym zainteresowani mogą liczyć na kompleksowe doradztwo, czy wsparcie inżynieryjne.