Serwis klimatyzacji na Śląsku

Klimatyzacja samochodowa jest bardzo ważna, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy tak bardzo się do niej przyzwyczailiśmy. Trzeba tu jasno podkreślić, że większość z nas nie potrafi już radzić sobie z upałami podczas jazdy, lub przynajmniej bardzo źle je znosi. Wynika to z braku zahartowania, spowodowanego tym, że przecież zawsze używaliśmy naszej „klimy”. Tak więc, zanim rozpocznie się sezon letni, gdy mają miejsce największe temperatury w naszej szerokości geograficznej, warto zadbać o to, by nasza klimatyzacja w aucie była sprawna. Bardzo łatwo jest to zrobić. Wystarczy odwiedzić jeden z serwisów, których specjalizacją jest właśnie samochodowa klimatyzacja. Śląsk jako największa aglomeracja w Polsce umożliwia nam bardzo szeroki wybór różnych serwisów, dzięki czemu możemy zlecić wykonanie praktycznie wszystkich prac, jakich może wymagać klimatyzacja w naszym aucie.

Przejdźmy teraz do tego, w jaki sposób mogą objawiać się problemy z systemem chłodzenia wnętrza samochodu i jak rozpoznać je zawczasu. Przede wszystkim, powinniśmy używać klimatyzacji przez cały rok. Nie oznacza to oczywiście, że gdy na zewnątrz jest -20 stopni, to mamy jeszcze bardziej schładzać wnętrze. Chodzi tutaj o włączenie kompresora na minutę, góra dwie. Praca sprężarki rozprowadzi po układzie czynnik chłodzący, który służy również do smarowania kompresora i wszystkich elementów układu, takich jak choćby uszczelki. Jest to bardzo ważne dla zachowania sprawności klimatyzacji. Wystarczy robić to raz na dwa tygodnie, a wiosną i latem z pewnością nasza klima będzie działać sprawnie. Jeśli nie będziemy pilnować tej czynności, pierwsze włączenie systemu wiosną może wywołać niemiłą niespodziankę, w postacie bardzo słabego chłodzenia, lub nawet zablokowanego kompresora.

Obecny okres jest najlepszym do oddania auta na serwis klimatyzacji. Wynika to z tego faktu, że obecnie jest jeszcze chłodno i ludzie nie używają swoich systemów chłodzenia wnętrz ich pojazdów. Gdy przyjdą pierwsze cieplejsze dni i większość z nas sięgnie do włącznika z napisem „AC”, może się okazać że system nie działa. Wtedy nastąpi istny szturm na serwisy, przez co możemy się narazić na utknięcie w bardzo długiej kolejce. Być może będziemy musieli poczekać nawet kilka dni, zanim znów będzie działać nasza klimatyzacja. Śląsk jak już wspominaliśmy, jest bardzo przyjaznym miejscem pod względem kosztów napraw wszelakich w samochodach, ponieważ istnieje tutaj ogromna sieć warsztatów. Dlatego też nie zwlekajmy i zlećmy przegląd naszej „klimy”, zanim przyjdą gorące dni.